Lorem ipsum carrots, enhanced monitoring procedures. No vehicles soccer football, That temperature arrows, warm-up now. Zimbabwe sauce from my makeup. Present nutrition except bananas.

Blog

HomenewsSAINT CATHIN'S YOUTH WINE TASTING OF THE YEAR 2021

SAINT CATHIN'S YOUTH WINE TASTING OF THE YEAR 2021

AKCIA JE ZRUŠENÁ!

civic association: Vinci, association of winegrowers and winemakers of Modra established: Sládkovičova. 44, Modra organizes this year already XXI. year of studies tradičnej priateľskej koštovky pod názvom „Svätokatarínska ochutnávku mladých vín ročníka 2021“.


S uvedenou tradície degustácie mladých vín prišiel náš spolok ako prvý na Slovensku, čím založil tradíciu degustácií mladých vín pred ich oficiálnym uvedením na trh, kde si v priateľskej atmosfére svoje mladé vínka vzájomne pochvália a ohodnotia profesionálni aj amatérski vinári z Modry a širokého okolia.

Prečo Svätokatarínske mladé vínka? Najmä z dôvodu, že koncom novembra si už vieme predegustovať prvé slovenské mladé biele a ružové vínka, ktoré sú už stiahnuté z kvasníc a odkalené a to tak, že si vyznávači tohto lahodného moku budú môcť vychutnať ich podmanivú arómu a svieže kyselinky typické pre malokarpatské odrody, ktoré boli zberané v mesiacoch september a október. Ako je kategorizované mladé vínko v zmysle zákona č. 313/2009 Z. with. o vinohradníctve a vinárstve? Označovať víno slovamimladé vínomožno víno s chráneným označením pôvodu, ak je víno naplnené do spotrebiteľského balenia najneskôr do konca kalendárneho roku, v ktorom sa vykonal zber hrozna použitého na výrobu tohto vína. Také víno možno začať uvádzať na trh najskôr v prvý novembrový pondelok roku zberu hrozna.

Už tradičné podujatie sa uskutoční v piatok, 26. novembra 2021 o 16.30 hod v Kultúrnom centre Modra na Sokolskej ul č. 8 v Modre s nasledovným programom:

Uvítanie hostí a prítomných – Vincent Jakubec, President of the Vincúr Association

Zhodnotenie vinohradníckeho roku 2021 – Ing. Vladimír Sodoma

Požehnanie mladých vínevanjelický a katolícky kňaz Mgr. Ján Oslík a Jozef Mišík

o 17.00 throw. – priateľská susedská degustácia prinesených vzoriek vín.

Organizačné pokyny:Vstupné 10, – EUR alebo 2 vzorky mladého vína ročníka 2021 (1 vzorka á 3 fľaše), záloha za pohár 2,- EUR.

 


 

COVID opatrenia Svätokatarínska ochutnávka mladých vín 2021

V súvislosti s nariadením vlády SR a RÚVZ bude vstup na ochutnávku prebiehať v režime OTP. Všetci hostia sa pri vstupe na degustáciu musia preukázať platným potvrdením o očkovaní, (aplikácia GreenPass v mobile, alebo v papierovej podobe), potvrdením o prekonaní ochorenia COVID 19 pred menej ako 180 dňami alebo negatívnym výsledkom AG testu nie starším ako 48 hodín. Tieto potvrdenia budeme pri príchode návštevníkov na degustáciu kontrolovať a návštevníci degustácie bez neho nebudú na ochutnávku pripustení.

 

Všetky Katky, Katarínky, Katušky majú samozrejme vstup zdarma.

Verím, že Vás naše pozvanie osloví a prídete posedieť aj so známymi na dobré modranské vínka.

Vincent Jakubec, predseda spolku Vincúr Modra

previousnext
0

Your Cart