Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi eu nulla vehicula, sagittis tortor id, fermentum nunc. Donec gravida mi a condimentum rutrum. Praesent aliquet pellentesque nisi.

Blog

HomeNovinkySvätokatarínska ochutnávka mladých vín ročníka 2018
Svätokatarínska ochutnávka mladých vín ročníka 2018

Svätokatarínska ochutnávka mladých vín ročníka 2018

Občianske združenie: Vincúr, spolok vinohradníkov a vinárov v Modre so sídlom: Sládkovičova č. 44, Modra organizuje tento rok už XIX. ročník tradičnej priateľskej koštovky pod názvom „Svätokatarínska ochutnávka mladých vín ročníka 2018.

S uvedenou tradíciou degustácie mladých vín prišiel náš spolok ako prvý na Slovensku, čím založil tradíciu degustácií mladých vín pred ich oficiálnym uvedením na trh, kde si v priateľskej atmosfére svoje mladé vínka vzájomne pochvália a ohodnotia profesionálni aj amatérski vinári z Modry a širokého okolia.

Prečo Svätokatarínske mladé vínka? Najmä z dôvodu, že koncom novembra si už vieme predegustovať  prvé slovenské mladé biele a ružové vínka, ktoré sú už stiahnuté z kvasníc a odkalené a to tak, že si vyznávači tohto lahodného moku budú môcť vychutnať ich podmanivú arómu a svieže kyselinky typické pre malokarpatské odrody, ktoré boli zberané v mesiacoch september a október. 

Ako je kategorizované mladé vínko v zmysle zákona č. 313/2009 Z. z. o vinohradníctve a vinárstve? 

Označovať víno slovami mladé víno možno víno s chráneným označením pôvodu, ak je víno naplnené do spotrebiteľského balenia najneskôr do konca kalendárneho roku, v ktorom sa vykonal zber hrozna použitého na výrobu tohto vína. Také víno možno začať uvádzať na trh najskôr v prvý novembrový pondelok roku zberu hrozna.

Už tradičné podujatie sa uskutoční v piatok, 30. novembra 2018 o 16.30 hod v Kultúrnom centre Modra na Sokolskej ul č. 8 v Modre s nasledovným programom:

– Uvítanie hostí a prítomných – Vincent Jakubec, predseda spolku Vincúr

– Zhodnotenie vinohradníckeho roku 2018 – Ing. Vladimír Sodoma

– Požehnanie mladých vín – evanjelický a katolícky kňaz Mgr. Ján Oslík a Jozef Mišík o 17.00 hod.

– priateľská susedská degustácia prinesených vzoriek vín.

Organizačné pokyny:

 Vstupné 10, – € alebo 2 vzorky mladého vína ročníka 2018 (1 vzorka á 3 fľaše), záloha za pohár 2,- €

Všetky Katky, Katarínky, Katušky majú samozrejme vstup zdarma!!!

Verím, že Vás naše pozvanie osloví a prídete posedieť aj so známymi na dobré modranské vínka.

 

Vincent Jakubec, predseda spolku Vincúr Modra

 

previousnext
0

Váš košík